Kopie bezpieczeństwa

Dane przechowywane cyfrowo są narażone na różne niebezpieczeństwa. Ich utrata jest najczęściej związana z błędami popełnianymi przez ludzi lub hardware i software. Nierzadko jest to także umyślny atak na serwery, co może skutkować wykradzeniem zgromadzonych informacji.

Ponieważ zdecydowana większość firm musi archiwizować dane, należy zadbać o ich ochronę lub znaleźć sposób na ich szybkie odtworzenie. W przeciwnym wypadku przedsiębiorstwo może ponieść duże straty. Praktykowanym wszędzie rozwiązaniem są kopie bezpieczeństwa.

Wszystko w chmurze

Zapasowe kopie danych mogą być magazynowane w chmurze. Dzięki temu zyskuje się pewność, że nie zostaną one bezpowrotnie zniszczone. Umożliwiają też prosty i szybki dostęp do przesłanych informacji.

Jako firma specjalizująca się w kwestiach bezpieczeństwa sieciowego oferujemy Klientom usługę przechowywania kopii bezpieczeństwa na naszej własnej chmurze. Jest to część opracowanej w Tectel polityki ochrony danych w firmach. Oprócz tego dostarczamy kompleksowe rozwiązania na potrzeby tworzenia zapasowych kopii.

W zakres naszych obowiązków wchodzą:
– monitoring działania kopii w chmurze,
– weryfikacja szczelności i funkcjonalności systemu,
– optymalizacja,
– tworzenie kopii na bieżąco.

Kopie bezpieczeństwa są chronione zaawansowanymi programami szyfrującymi, dzięki czemu nikt oprócz uprawnionych osób nie ma do nich dostępu. Kwestia bezpieczeństwa danych jest jednym z najważniejszych czynników świadczących o jakości systemu tworzenia kopii. Korzystamy wyłącznie z najnowszych i stale aktualizowanych rozwiązań.

W przypadku skorzystania z naszych usług tworzenia kopii bezpieczeństwa gwarantujemy całodobową techniczną pomoc informatyczną, przez 7 dni w tygodniu. Nasi specjaliści są do dyspozycji przez cały czas, dlatego nie trzeba się martwić przerwami w funkcjonowaniu Państwa przedsiębiorstwa.

Warto powierzyć stworzenie zapasowych kopii bezpieczeństwa profesjonalistom. Jeśli są Państwo zainteresowani naszą ofertą, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

TOP